CD a DVD je možné lisovaním vyrobiť vo formátoch a variantoch uvedených nižšie.Dodací termín pri výrobe lisovaním je 5 až 10 pracovných dní podľa spôsobu balenia a rozsahu zákazky. V prípade dohovoru a rezervácie je možné termín dodania skrátiť.
CD 12 cm: Klasické CD s priemerom 12 cm. Najpoužívanejšie formáty sú CD-ROM, CD-DA (audio) a CD-Extra. Kapacita je 700 MB resp. 80 min.
CD 8 cm: Lisované CD s priemerom 8 cm majú kapacitou 150 MB alebo 21 min. Je ideálnym variantom pre single, firemné prezentácie, originálne darčeky, inštalačné CD alebo počítače do kapsy. Formáty a možnosti potlače sú rovnaké ako pri 12 cm CD.
CD vizitka: Lisované CD s rozmermi vizitky, ponúka možnosť uloženia dát v objeme 25 MB. Potlač je možné doplniť viacerými variantami v rámci jednej vylisovanej série (firemné vizitky s rôznymi menami a telefónnymi číslami). Ideálny typ média pre reklamné agentúry, obchodné a softvérové firmy.
DVD:
Vyrába sa ako:

  • jednostranné DVD 5 s kapacitou 4,7 GB,
  • jednostranné DVD 9 s kapacitou 8,5 GB,
  • dvojstranné DVD 10 s kapacitou 9,4 GB.

Malá maska
Na rozdiel od bežných CD s priemerom 12 cm nesiaha pokovenie až po jeho vonkajší okraj. Pokovenie je umiestnené iba nad záznamom, zostávajúca plocha je priehľadný plast. Takto vzniká plocha, ktorá umožňuje pôsobivé grafické stvárnenie. Tak ako iné formáty aj malú masku môžete doplniť grafickým masteringom, zlatým pokovením, stieracím kódom...
Tvarované CD
Kompaktný disk nemusí mať iba klasický okrúhly tvar. Ponúkame Vám tvarovanie CD podľa Vašej predstavy. Pri realizácii je nutné dodržať podmienku výsledného tvaru tak, aby minimálne 3 body vo vyrezávanom tvare zostali na priemere 120mm (pre bezproblémové zakladanie do prehrávačov). Dĺžka záznamu musí byť prispôsobená vyrezávanému tvaru.
Grafický mastering
Vaše CD môžete zatraktívniť aplikáciou grafického masteringu na spodnej časti CD. Sem môžete umiestiť vaše logo, ľubovoľné texty alebo obrázky. Výsledok pripomína pseudohologram a môžete ho umiestniť do vnútorného a vonkajšieho medzikružia CD. Dodá Vašim kompaktným diskom nezameniteľnú podobu a upúta originalitou.
Potlač jedinečným číslom
Toto je spôsob akým môžete jednoznačne od seba odlíšiť každý jeden disk. Pri potlači je možné naniesť jedinečný kód v tvare alfanumerického kódu, zvolených kombinácií čísel, písmen a interpunkčných znamienok. Je to vhodné riešenie pre softvérové firmy na umiestnenie aktivačného kódu, sériového čísla. CD sa môže takýmto spôsobom stať zlosovateľnou vstupenkou, alebo v súťažiach výherným lósom.
Stieracia farba
CD potlačené jedinečným kódom, ktorý je následne prekrytý stieracou farbou, akú poznáme napríklad zo stieracích lósov. Tento variant doplňuje využitie CD ako vstupenky, žrebu, alebo aktivačného kódu napr. pre dobíjanie mobilných telefónov.
Z použitia stieracej farby vyplývajú isté technické obmedzenia pre potlač CD, ako je napr. umiestnenie kódu, počet farieb... Preto je nevyhnutná konzultácia pri príprave podkladov a pred začatím samotnej realizácie.
Ochrana proti kopírovaniu
STAR FORCE – zatiaľ jedna z mála neprekonaných ochrán CD proti skopírovaniu, ktorá kombinuje softvérové prvky s fyzickými znakmi a charakteristikami konkrétneho CD.
POWER SEC – kombinuje v sebe 4 základné ochranné prvky, vrátane jedinečného inštalačného kľúča a umelo generovaných chýb na CD. DOPORUČUJEME – veľmi priaznivá cena.
Zlaté CD
Pokovenie CD média nemusí byť iba strieborné, ale môžete si vybrať aj zlatú farbu. Metalizáciu robíme až do stredu disku.zpět>>

 
  © DISKUS s. r.o. 2008
SK / EN
design: ČeskýWebServis