Storage


Dátové pásky

Význam dátových pások ako média pre ukladanie dát je obrovský. Je treba si uvedomiť, že v súčasnej dobe je asi 89% všetkých digitálne uchovávaných dát uložených práve na dátových páskach. Magnetické pásky sa hodia predovšetkým k uchovávaniu nemenného obsahu. Sekvenčný spôsob prístupu k médiu pre čítanie i zápis predurčuje túto technológiu k vytváraniu archívov s nízkou frekvenciou prístupu, ale taktiež pre tvorbu dátových záloh a obnovu dát. Výhodou týchto médii je predovšetkým vysoká úroveň spoľahlivosti a bezpečnosti uchovávaných dát, tak ako aj nízka cena za GB informácie a vysoká kapacita. Ďalšou výhodou je potom jednoduchá výmena a prevážanie médii vrátane možnosti ich úschovy v inej lokalite, čo zvyšuje bezpečnosť dátových záloh pre prípad disaster recovery.
Záloha na dátovú pásku je teda cenovo efektívnou a vysoko spoľahlivou metódou ako ochrániť Vaše dáta pred stratou. Použitie zálohovania na dátovú pásku, efektívna výmena a kolobeh dátových pások s dokonalým dosadením do havarijného plánu na obnovu dát vo firme je základným predpokladom pre prežitie Vašej firmy v prípade straty dát.

Môžeme Vám ponúknuť pásky všetkých dostupných formátov od svetových výrobcov, ako sú IBM, HP, Oracle/SUN, Sony, Quantum prípadne aj iných.

Vzhľadom k rozsahu našej ponuky si u nás vyberie aj jednotlivec, tak i rozsiahla spoločnosť. Najviac požadované pásky sú neustále na sklade. Ostatné sme schopní, vzhľadom k nášmu priamemu napojeniu na centrálne európske sklady, dodať z pravidla do 14 dní od objednania. K objednávaným páskam poskytujeme aj ich labeling, škálovanie a inicializáciu, podľa priania používateľa a možnosti výroby.

V prípade akýchkoľvek otázok, či objednávky, sa prosím obráťte na našu storage divíziu emailom: mail@diskus.sk alebo telefonicky na 0905 641 451.
 
 
 


zpět>>

 
  © DISKUS s. r.o. 2008
SK / EN
design: ČeskýWebServis