Storage


Dátové pásky

Význam dátových pások ako média pre ukladanie dát je obrovský. Je treba si uvedomiť, že v súčasnej dobe je asi 89% všetkých digitálne uchovávaných dát uložených práve na dátových páskach. Magnetické pásky sa hodia predovšetkým k uchovávaniu nemenného obsahu. Sekvenčný spôsob prístupu k médiu pre čítanie i zápis predurčuje túto technológiu k vytváraniu archívov s nízkou frekvenciou prístupu, ale taktiež pre tvorbu dátových záloh a obnovu dát. Výhodou týchto médii je predovšetkým vysoká úroveň spoľahlivosti a bezpečnosti uchovávaných dát, tak ako aj nízka cena za GB informácie a vysoká kapacita. Ďalšou výhodou je potom jednoduchá výmena a prevážanie médii vrátane možnosti ich úschovy v inej lokalite, čo zvyšuje bezpečnosť dátových záloh pre príprad disaster recovery.
Záloha na dátovú pásku je teda cenovo efektívnou a vysoko spoľahlivou metódou ako ochrániť Vaše dáta pred stratou. Použitie zálohovania na dátovú pásku, efektívna výmena a kolobeh dátových pások s dokonalým dosadením do havarijného plánu na obnovu dát vo firme je základným predpokladom pre prežitie Vašej firmy v prípade ztraty dát.

Môžeme Vám ponúknuť pásky všetkých dostupných formátov od svetových výrobcov, ako sú IBM , IMATION , SUN , HP a SONY .

Vzhľadom k rozsahu našej ponuky si u nás vybere aj jednotlivec, tak i rozsiahla spoločnosť. Najviac požadované pásky sú neustále na sklade v Bratislave ihneď k odberu. Ostatné sme schopní, vzhľadom k nášmu priamemu napojeniu na centrálne európske sklady, dodať zpravidla do 14 dní od objednania. K objednávaným páskam poskytujeme aj ich labelling, škálovanie a inicializáciu, podľa priania uživateľa a možnosti výroby.

V prípade akýchkoľvek otázok, či objednávky, sa prosím obráťte na našu storage divíziu emailom: storage@diskus.sk alebo telefonicky na +421 2 6345 1912.
 
 
 
Storage riešenia

Spoločnosť DISKUS, s.r.o. prináša menším, stredne veľkým a tiež veľkým spoločnostiam jednoduché, cenovo prístupné a spoľahlivé produkty a služby na archiváciu údajov, ktoré zvyšujú pružnosť, efektívnosť a plynulosť podnikania. Prestoje zapríčinené nedostupnosťou firemných dát znamenajú veľké náklady pre Vašu spoločnosť. Strata údajov môže viesť až k likvidácii spoločnosti. To je dôvod, prečo je spoľahlivá ochrana údajov kritická pre akékoľvek podnikanie.

Diskus je preferovaným partnerom spoločnosti Hewlett Packard od roku 2006 a zameriavame sa hlavne na produkty a riešenia ochrany údajov, od jednoduchých záložných páskových zariadení až po najnovšie diskové polia a páskové, či virtuálne knižnice.

Novinky:
EV A4400
Spoločnosť HP uviedla na slovenský trh novinku v podobe HP StorageWorks 4400 Enterprise Virtual Array. Práve toto zariadenie má vyplniť funkčnú aj cenovú medzeru medzi HP StorageWorks 2000 Modular Smart Array a HP StorageWorks 4100 Enterprise Virtual Array. Výhodami EVA4400 sú nižšie vstupné náklady pri zachovaní dostupnosti, bezpečnosti a škálovateľnosti známej v produktovej rade EVA.

V rovnakom čase HP uviedlo na trh už spomínané diskové pole HP StorageWorks MSA2000, ktoré svojimi parametrami a funkciami s prehľadom prevzalo vedenie oproti doteraz dostupným poliam MSA1000 – MSA1510i. MSA2000 umožňuje kombinovať SAS a SATA disky do kapacit 14.4TB SAS alebo 36TB SATA. Je pripojiteľné do SAN infraštruktúry cez dva 4Gb fibre-channel kontrolery. Novinkou v produktovej rade MSA je možnosť využívať funkcionalitu Snap-shotov a Snap-clonov, ktorá bola doteraz dostupná len pre produkty EVA a XP.

Znalostné linky:

HP Storage
HP Storage - Tape Storage Products
HP Storage - Array Systems
HP Storage - SAN Infrastructure
HP Storage - Storage Software Products
HP Storage Servers
Archiving and Active Archiving


MSA2000Zálohovacie produkty


zpět>>

 
  © DISKUS s. r.o. 2008
SK / EN
design: ČeskýWebServis